Sakal Serumu Nedir?

Sakal serumu olarak bilinen Mavi Serum, sakal çıkarmaya yarayan bir kürdür. Sakal çıkarma dendiğinde akla ilk gelmiş üründür sakal çıkarma losyonu. Erkeklerin bazılarının mustarip olduğu sakal çıkmaması sorununa çözüm olarak üretilmiştir. Dünya üzerinde yüzlerce çeşit sakal serumu, ülkemizde ise onlarca firma tarafından üretilmiştir.

Mavi Su özellikle son yıllarda bir hayli sayıda üretilmiş ve piyasaya sürülmüş bir üründür. Halen üretilmeye ve satılmaya devam eden ürünler ve markalar mevcuttur. Piyasada satılan sakal serumlarından kullananların bazıları üründen memnun kalıp sakallarının çıktığını ve üründen çok memnun kaldıklarını belirtirken, diğer kesim ise sıkıntılarına çözüm bulamadıklarını ve üründen memnun kalmadıklarını belirtmektedirler.

Sakal serumu sakal çıkarır mı?

Google gibi arama motorlarında sakal ile ilgili en çok aratılan kelime gruplarından biri bu sorudur. Sakal çıkarmak amacıyla kullanılan serum sakal çıkarabilir ancak sakalın çıkması için birtakım faktörler önem taşımaktadır. Öncelikle sakal çıkması için sakal kökünün bulunması gerekir. Yüzde çıkan sakal genetik, hormon, hastalık gibi sebeplerle zayıf kalabilir. Zayıf olması sebebiyle sakal kılının kök ve gövdesi yeterince güçlenmeyerek, kıl haline dönüşemez.

Ayrıca sakallar, belirli sebeplerle yeterince çıkmayabilir de. Böyle bir durumda sakal tellerinin gür ve sağlıklı bir şekilde çıkabilmesi için, birtakım destek ve katkı maddelerine ihtiyaç duyar. Oluşturulan serum ve kürler yeterli seviyede ve sağlıklı bir şekilde karıştırılarak oluşturulmuşsa, hazırlanan losyon sayesinde sakallarınız istediğiniz gibi çıkacaktır.

Sakal serumu nasıl kullanılır?

Bu ürünün nasıl kullanıldığını prospektüsünü okumadan önce merak edenler için açıklayalım: Sakal serumu biraz sabırla kullanılması gereken bir üründür. 1 aydan önce sonuç almayı biraz göz önünde bulundurmak beklentiyi doğru şekillendirmek için doğru olacaktır. Sakal serumunu, günde bir kez uygulamak gerekir.

Tahriş olan bölgeye uygulanması önerilmez. Bu serumu kullanmadan önce sakal çıkması istenen bölgeye tıraşlama yapılmalıdır. Bu cilde ve kıl köklerine daha çok etki etmesi için öneriliyor. Mavi Su hazırlanışı sebebiyle sakalın köklerini canlandırır ve sakal güçlenmeye başlar. Basit anlamda serumun amacı ve işlevi bundan ibarettir.