Sakal Serumu Markaları Nelerdir?

Sakal 13-14 yaşlarından itibaren ergenliğe giriş ile başlar. Önce ince ve zayıf tüy halinde çıkan sakal ve bıyık ilerleyen yaşlarla birlikte belirginleşir ve tüycükler daha sert ve uzayan kıllara dönüşür. Sakalın tamamen gelişmesi kişiden kişiye, metabolizmadan metabolizmaya göre değişiklik gösterir. Sakalların gelişimini tamamlaması kişiden kişiye göre değişse de, ortalama 25-26 yaşına kadar devam eder.

Piyasada belli başlı Sakal Çıkartıcı Su markaları 4 tanedir. Bunlar ise şu şekilde karşınıza çıkmaktadır.

  • Eeose sakal serumu
  • Organique Beard Balm Sakal Balmı
  • Organique Erkek Kuru Sakal Yağı
  • Diamond Beard Care Sakal Bıyık Bakım Seti

Sakalın Çıkmama Ya da Seyrek veya Güçsüz Çıkma Sebepleri

Erkeklik hormonu olan Testesteron, erkekliğin gelişimini üstlenen androjen bir hormondur. Delikanlılık dönemi de denilen, özellikle ergenlik döneminde çok fazla salgılanır. 30lu yaşlara gelindiğinde ise gittikçe azalır. Hormonun üreme seviyesine göre büyüme, üreme, tüylenme gibi gelişmeleri de değişir. Erkeklerin bazılarında sakal ve bıyığın çıkmaması, seyrek ya da zayıf olması görülebilir. Genelde şahsın genetik durumu ile ilgili olmaktadır.

Gelişim ve buna benzer birçok yön gibi, sakal, bıyık veya kıllanma durumu da genetik kalıtsal etmenlere göre değişiklik gösterebilir. Kişide genetik bir problem veya hormonsal bir sıkıntı bulunmuyorsa, ayrıca sakal kökü varsa, dışarıdan yapılacak doğru karışımların yapılması ile üretilen Sakal Serumu uygulanması ile sakalların gelişimi sağlanabilir.

Sakal Serumu Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Sakal Serumu uygulanacak cilt ve ellerin güzelce temizlenmesi gerekmektedir. Belirli bir alana uygulanacaksa 2-3 kez sıkarak tüm sakal ve bıyık alanlarına uygulanmalıdır. Bu ürünü parmak uçlarına 2-3 kez sıkıldıktan sonra masaj yapar gibi uygulanacak alana dairesel hareketler ile yedirilir. Sakal Serumunun cilde uygulanması sonrasında cildin temizlenmesi kesinlikle önerilmez. Serumun cilt tarafından emilmesi gerekmektedir.

En iyi sonuç elde edilmesi için tavsiye edilen günde 1 kez uygulamaktır. Üretilen sakal serumlarından 1 tanesi ortalama 2-3 ay kadar yetmektedir. Üreticiler tarafından 4-6 ay süresince uygulanması önerilmektedir. Sakalın traş yapılması veya yapılmaması, serumun etkisine olumlu veya olumsuz etki yapmayacaktır. Üretici firmalara göre fiyatları değişiklik göstermektedir.