Ozon Yağı Nerelerde Kullanılır?

Üç oksijen atomunda meydana gelen ozon, stratosfer katmanında yer almaktadır. Göğe mavi rengini veren bu gaz, dünyayı zararlı ışın ve radyasyondan etkisinden korumaktadır. Dezenfektan etki gösteren ozon gazı, kararsız olmasından dolayı depolanamamaktadır. Bu nedenle farklı yollar ile yağının elde edildiği bu gaz için, zeytinyağı, jojoba ya da hindistan cevizi yağı kullanılmaktadır. İyileştirici özelliği bulunan ozon yağı, yukarıda saymış olduğumuz yağların içerisinde ozon püskürtülmesiyle elde edilmektedir.

Zeytinyağının rengini ağartan bu yağ, kıvam arttırıcı özellik de göstermektedir. Bu etkiyi gösteren yağların kalitesini de bu şekilde anlayabilirsiniz. Kendine has bir kokusu bulunan bu ürün, cam veya sert plastik kaplarda uzun süre saklanabilmektedir.

Kullanım Alanları

Doğal antioksidanlar arasında en güçlü ürünlerden birisi olan ozon yağı, sağlık açısından oldukça faydalıdır. Geniş kullanım imkanı bulunan ve muhafazası oldukça basit olan bu ürünü, en fazla cilt rahatsızlıklarında kullanabilirsiniz. Ürünü kullanmadan önce uygulama yapmak istediğiniz bölgeyi temizlemeli ve kurutmalısınız. Daha sonra ise soruna uygun şekilde yağınızı kullanabilir ve kısa süre içerisinde rahatsızlıklarınızı giderebilirsiniz. Bu eşsiz yapın kullanım alanları ise şu şekilde karşınıza çıkmaktadır.

  • Cilt rahatsızlıkları arasında yer alan akne, uçuk veya sivilce tedavilerinde: GÜnde 2 defa yüzünüzü yıkadıktan sonra bu ürünü kullanabilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandıran bu yağ, cilt rahatsızlıklarını kısa sürede gidermektedir.
  • Kas ve kemik ağrılarında: Dairesel hareketler ile masaj yaparak ağrı yaşamış olduğunuz bölgede yağınızı kullanabilirsiniz.
  • Ayak ve tırnak mantarı tedavisinde: Çok sık görülen mantar rahatsızlıklarında da etkili bir tedavi yöntemi olan ozonu, gün içerisinde 2 kez ayak veya tırnaklarınıza sürebilirsiniz.
  • Çatlak veya selülit tedavisinde: Sorun yaşadığınız bölgeye yağı cilde yedirene kadar dairesel hareketlerle masaj yapmalısınız.
  • Saç ve saç derisi problemlerinde: Kepek veya saç derisinde meydana gelen yaralanmaları ortadan kaldırmak için masaj yapmak suretiyle saçlarınıza uygulayabilirsiniz.
  • Ozon yağı, terleme, pişik, baş ağrısı, böcek ısırması veya sokması, egzama, hemoroid, kesik veya yara tedavisinde de kullanılabilmektedir. Ayrıca cildiniz için nemlendirici olarak bu ürünü kullanabilir, yaşlanma belirtilerinizi azaltabilirsiniz.