Mavi Serum Nedir?

Belki de tarihin en eski problemlerinden biridir saç dökülmesi. Kadın erkek, genç ihtiyar demeden hemen herkesin bir dönem için veya sürekli olarak yaşadığı bir sıkıntıdır. Saç kökleri ve deride meydana gelen ölü deri tabakası saçın ve kökünün hava almasını engellediği gibi, aynı zamanda saçın dökülmesine sebep olmaktadır.

Yine tarihin en eski zamanlarından bu yana saç dökülmesi için gerek doğal, gerek kimyasal birçok merhem, ilaç, şampuan, serum yapıldı. Halen bu probleme ilişkin olarak kesin bir çözüm bulunabilmiş değildir. Birtakım ilaçlar, bitkisel karışımlar, şampuanlar ve sabunlar dökülme problemlerini geciktirmekte, bazıları dökülme problemini durdurmuştur.

Ancak genel olarak tam bir çözümü yoktur. Saç dökülmesi problemi yaşayanların en büyük çözümü günümüze kadar saç ekimi olmuştur. Özellikle son yıllarda insanların en büyük kozmetik sorunlarından biri olan saç dökülmesine çözüm olacağı iddia edilerek, piyasaya bazı bitkisel ve kimyasal ilaç, serum, merhem çıkmıştır. Saç dökülmesinin önlenememesi, araştırmacıları ve bilim adamlarını başka çözüm yolları arayışına itti.

Bu araştırmalarla birlikte protez saçlar, saç ekim işlemleri başladı. Ancak saç ekimi, saç dökülmesine veya saçın güçsüzleşmesine karşı bir önlem değil, yalnızca görsel olarak saç dökülmesi görülen kısmın görüntüsel bir çözümdür. Son dönemlerde ortaya çıkan ve toplumda “Mavi Serum” ismiyle anılan serumun da saç köklerini ve saçları güçlendirdiği, dökülmelerine engel olduğu, hatta saçların eskisinden daha güçlü ve gür çıktığı iddia edilmektedir.

Mavi Serum ne ihtiva etmektedir?

Mavi su (serum)’un içerdiği “E vitamini” sayesinde oldukça etkili olduğu iddia edilmektedir. Saç köklerinin yenilenmesine, kökten uca yapmış olduğu bakım ve iyileştirme sebebi ile saçların eskisinden canlı, güçlü ve parlak olacağından bahsedilmektedir. Bu ürünün içerisinde aynı zamanda protein de bulunmaktadır.

“Protein” suçların daha gür çıkmasına ve daha güçlü olmasını sağlamaktadır. Mavi serum, saçı dış görünen dış etmenlerden koruduğu gibi, zararlı UV ışınlarından da korumaktadır. Muhteviyatında bulunan vitaminlerin etkisi ile saçlar daha güçlü, daha sağlıklı ve daha gür çıkmaktadır. Uzun zamanlardır en çok erkeklerin problemi olan saç dökülmesi, son yıllarda kadınları da görülmeye başlamıştır.