Kirpik Serumu Nedir?

Kadınlar için zayıf, cansız, şekilsiz ve kısa kirpikler her zaman bir sorun olmuştur. Bu sebeple kadınlar kirpiklerini geliştirmek, canlı, parlak, şekilli ve uzun göstermek için uzun süre yeni formüller aramışlardır. Yakın geçmişe kadar kadınlar kirpiklerinin bakımı, gürleşmesi, parlak, uzun ve şekilli görünmesi için zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı gibi bir takım ürünler kullanmışlardır. Halen de kullanılmaya devam etmektedirler. Bununla da yetinmeyen kadınlar bir çeşit hile olarak da sayılabilecek maskara veya rimel olarak bilinen boyalarla kirpiklerini boyayarak daha gür ve kalın göstermeye çalışmış, hatta bununla da yetinmeyip takma kirpik alıp takmak suretiyle tam istedikleri gibi bir görüntüyü yapay yollardan elde etmeyi başarmışlardır.

Özellikle kadınların bu ilgi alanı, şikayetleri ve talepleri bilim adamları, kozmetik firmaları, aktar, eczacı gibi ilaç ve karışım hazırlayan kişiler için ayrı bir pazarın doğmasına sebep olmuştur. Bu sebeple yapılan araştırmalar sonucunda, son yıllarda Kirpik Serumu veya Kirpik Uzatan Su olarak bilinen losyon keşfedilmiştir. Kullanımının daha kolay ve kısa süreli olması, etkilerinin kısa sürede ortaya çıkması gibi sebeplerle ismini kısa sürede duyurmuş, kozmetik sektöründe yakın gelecekte ismini daha da duyuracağa benzemektedir.

İçeriğindeki doğal bitki özleri, Pro Vitamin B5 ve Arginine sayesinde cilde veya kirpiklere herhangi bir zarar vermiyor. Dermatoloji testlerinden geçirilen ürünün herhangi bir yan etkisi veya zararı tespit edilememiştir. Bazı serum çeşitleri yağlı bir yapısı bulunmaması sebebiyle ayrıca makyaj yapmaya, rimel veya maskara sürmeye engel teşkil etmemektedir. Kirpiklerinizin uzamasına yarayan su ise içerdiği pro vitamin B5 ve Arginine maddeleri sayesinde kirpik kıllarını, kirpik köklerini güçlendirmekte ve kirpiklerin kökünden ucuna kadar sağlıklı, dolgun ve uzun kirpiklerin oluşmasına yardımcı olmaktadırlar.

Kirpik Serumu Nasıl Kullanılır?

Kirpik serumunun günde bir kez kullanılması, kirpiklerinize sürmeden önce kirpiklerin silinerek temizlenmesi ve ardından kuru haldeyken uygulanması, uyguladıktan sonra uyumayı planlıyorsanız kurumadan uyumamanız hususları uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Losyon pamuklu çubuk vasıtasıyla kirpik uçlarından köke doğru yumuşak hareketlerle sürülmelidir.

Kirpik Uzatan Su kullanıcısı birçok bayan ve güzellik uzmanı ürünün oldukça verimli olduğundan bahsetmektedir. Daha etkili kalıcı sonuçlar almak için en az 6 ay süre için düzenli olarak kullanılması önerilmektedir.