Kimler Mavi Serum Kullanabilir?

Saç dibi, saç kökü, saç derisi ve başka biyolojik ve dış etmenler nedeniyle saçlarında güçsüzleşme yaşayanlar, saçlarında dökülmeler görülen kişiler, çok uzun zamanlardır saç dökülmesi, saç zayıflaması gibi problemleri atlatmanın yollarını aramaktalar. Hatta çok net bir şekilde söylenebilir ki, bilim adamları, araştırmacılar ve bitkisel ilaç uzmanları bu konuda çok kapsamlı ve uzun süreli araştırmalar gerçekleştirmektedirler. Son zamanlarda piyasaya çıkan ve adından söz ettirmeye başlayan mavi serum olarak bilinen bitkisel kür, saç dipleri, saç derisi ve saç tellerini canlandırmaktadır.

Saç dökülmelerini önlediği gibi, saç derisinde kan akışını hızlandırdığı için derinin canlanmasına yardımcı olmakta, saç köklerinin deriye daha sağlam bir şekilde tutunmasını, zayıflayan saç köklerinin güçlenmesini, saçların daha sağlıklı ve daha güçlü bir şekilde uzamasını sağlamaktadır. Saçsız deride tüylenmeler yaşandığı gibi, çok zayıf tüylerin bulunduğu deri kısmında ise tüycüklerin güçlenerek saça dönüşmesini sağlamaktadır.

Mavi Su bitkisel tabanlı bir kür olduğu için, tespit edilen hiçbir yan etkisi veya zararı bulunmamaktadır. Bayan veya erkek olduğuna bakılmaksızın, saçsız deri, saç kökü derisi, saç kökü ve saç tellerinde problem yaşayan herkesin gönül rahatlığı ile kullanabileceği bir losyondur.

Mavi Serum Hakkında Genel Bilgiler

Şuanda piyasada birçok firma tarafından üretilip satıldığı gibi, bazı aktar ve eczaneler tarafından da üretilen kürün kullanıcıları da azımsanamayacak derecede fazladır. Ürünler hakkında yapılan araştırmalarda ve istatistiklerde, ürünlerden son derece memnun kalanlar, ürünleri anlata anlata bitirememektedir. Buna karşın, ürünlerin hiçbir işe yaramadığını, saçlarının zayıflamaya ve dökülmeye devam ettiğini bildiren kişiler de vardır. Bunun yanında losyonun saçlarındaki dökülmeyi durdurduğunu, ancak saç çıkarmadığını söyleyen kesim de vardır.

Bazı losyonun üreticisi olan firmaların ürettiği kür, losyonlar dermatolojik testlere tabi tutulmuştur. Hiçbir yan etkisi tespit edilememiş olmasına rağmen, Mavi Su (Mavi Serum) konusunda halen güvensizlikler vardır. Bu güvensizliklerin ana nedenlerinden biri, ürünün saç ektirme işleminden bile daha etkili olduğu iddia edilmesine rağmen, oldukça cüzi bir fiyata satılması, bu kadar etkili bir ürünün yalnızca kendi internet sitelerinden satılması yerine birden fazla kaynakta tanıtılması olduğu gibi etmenlerdir.