Kilo Almak İçin Ne Yapmalı?

Zayıflık genel olarak vücutta günlük olarak harcanan enerjinin, günlük olarak alınan enerjiden fazla olması olarak ifade edilebilir. Yani tükettiğiniz yiyecek ve içeceklerde bulunan kalori miktarı, günlük almanız gereken kalori miktarından az demektir. Bu döngünün uzun bir süre sürmesi sonucunda aşırı zayıflık durumu ortaya çıkmaktadır. Ağırlığınızın boy uzunluğunuza oranla az olması, vücudunuzda yağ miktarının az olduğunu gösterir. Dengesiz beslenme, psikolojik sorunlar, iştahsızlık ve stres gibi oldukça fazla faktör nedeniyle ortaya çıkan zayıflık, pek çok ciddi sağlık sorununa yol açmaktadır. Hayatınızı negatif yönde etkileyen bu sorun, günümüzde kilo aldırıcılar ile kısa süre içerisinde çözülebilmektedir.

Güzellik kaygısı, toplum baskısı ve daha birçok neden dolayısıyla pek çok kişi zayıf olmaya çalışmaktadır. Nasıl obezite yani şişmanlık bir sağlık sorunu ise aşırı zayıflık da önemli bir sağlık sorunudur. Pek çok rahatsızlığı beraberinde getiren bu sorunun tedavisi de kolay değildir. Çünkü kilo kaybetmek daha kolay bir süreç iken kilo alma süreci daha zorludur. Zayıflık vücutta vitamin ve mineral eksikliklerine yol açmakta, bağışıklık sistemine hasar vermektedir. Hastalıklara açık bir vücuda neden olan zayıflık, ayrıca üşüme, adet düzensizliği, ağız ve vücutta yara oluşumuna neden olabilmektedir. Tedavisi mümkün olan bu rahatsızlık için ek gıda takviyelerine başvurabilir, sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.

Nasıl Kilo Alabilirim?

Kilo almak istiyorum, nasıl kilo alabilirim, sağlıklı kilo almak nasıl olur diyorsanız, bunun için ilk olarak zayıflığınızın sebebini saptamanız gerekmektedir. İlaç veya ek gıda takviyeleri ile çözülebilen bu sorun için günlük kalori hesabınızı yapmanız gerekmektedir. Günlük olarak vücudunuza gerekli olan kalori miktarı, yaş, cinsiyet ve aktivite düzeyine göre hesaplanabilmektedir. Bu hesabı yaptıktan sonra günlük olarak vücudunuza gerekli olan kalori miktarını almalı, kilo artışı için ise bu kalori miktarını yükseltmelisiniz.

Beslenme ile yetersiz kalınabilen kilo artışı için kilo aldırıcı takviyelerden faydalanabilirsiniz. Programlı bir beslenme programı yaptıktan sonra midenizi yüksek kalorili besinler ile doldurmaya özen göstermelisiniz. Midesi küçük olan insanların kademeli olarak beslenme miktarlarını arttırması ve vücudu kilo artışına sevk etmesi gereklidir.