Kilo Aldırıcılar İşe Yarıyor Mu?

Stres dolu bir hayatın sonucunda meydana gelen iştah azlığı, obezite gibi aşırı zayıflık sorununu da ortaya çıkarmaktadır. Düzensiz yemek saatleri, kötü yeme alışkanlıkları, öğün atlama ve bunun gibi birçok faktör sonucunda ortaya çıkan aşırı zayıflık, zaman içerisinde önemli sağlık sorunlarına da yer açmaktadır. Ne yersem kilo alamıyorum, zayıflıktan ötürü kıyafet bulamıyorum, üşüme, iştahsızlık, ağızda ve deride yara oluşumuna neden olan zayıflık, günümüzde ek takviyeler ile ortadan kaldırılabilmektedir. İnsanların yaş, cinsiyet ve fiziksel aktivite durumuna göre yağ kitlesi oranı değişiklik gösterebilmektedir. Yağ oranının düşük olması, şişmanlık gibi önemli bir hastalıktır.

Kilo almak için ek gıda takviyelerinden faydalanabilirsiniz. Bu gıda takviyeleri işe yarıyor mu? Sağlıklı bir şekilde kilo artışı yaşayabilir miyim? derseniz, bu ürünlerin içerisinde yüksek kalori ve protein içerikli maddeler bulunmaktadır. Toz halinde veya hap halinde bulunan bu ürünler, günlük yaktığınız kalori miktarından fazla kalori vererek kilo artışı sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Bu ürünleri kullanmaya başlamadan önce, günlük kalori miktarınızı belirlemeli ve buna uygun bir tüketim planı hazırlamalısınız. Bu sayede kısa süre içerisinde arzu ettiğiniz kilo artışına kavuşabilirsiniz.

Zayıflık Nedenleri ve Zayıflama Sonucunda Ortaya Çıkan Sağlık Problemleri

Kilo aldırıcı olarak kullanılan ürünler, fazla kullanıldığı takdirde aşırı kilo alımına neden olmaktadır. Bu nedenle uygun düzeyde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Zayıflık sonucunda vücutta meydana gelen pek çok rahatsızlık bulunmaktadır. Fiziksel aktivite fazlalığı, düzensiz beslenme, psikolojik sebepler, kilodan korkma ve iştahsızlık gibi nedenlerden ötürü ortaya çıkan zayıflık, önemli sağlık sorunlarını da meydana getirmektedir. Bu sağlık sorunları ise şu şekilde karşınıza çıkmaktadır.

  • Sırtta meydana gelen ağrılar
  • Psikolojik rahatsızlıklar
  • Vitamin ve mineral eksiklikleri
  • Güçsüzlük ve kas erimesi
  • Sürekli yorgun hissetme ve uykusuzluk
  • Saçlarda dökülme
  • Bağışıklık sisteminin zayıflaması
  • Unutkanlık ve halsizlik gibi sorunlardır.

Bu sorunları ortadan kaldırmak ve kilo almak için ilk olarak zayıflığa neyin sebep olduğunu saptamanızda fayda var. Daha sonra bu sorunla yüzleşmeli ardından ise ek takviyeler ile kilo artışı sağlanması amaçlanmalıdır. Bu süreç içerisinde sabırlı olmalı ve hayat şartlarınızı düzeltmeye çalışmalısınız.