Diş Beyazlatıcı Markaları

Sindirim ile doğrudan alakalı olan dişler, vücuttaki pek çok sisteme de etki etmektedir. Bunun için ağız sağlığınıza önem vermeli, düzenli olarak dişlerinize bakmalısınız. İnsanlarda güzellik faktörleri arasında yer alan beyaz dişler, birçoğumuzun sahip olamadığı özen bir ayrıntıdır. Reklamlarda fazlaca karşınıza çıkan inci gibi dişler,  sağlıklı ağız bakımının yanı sıra beyazlatıcı özelliği bulunan ürün kullanımı sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bazen ise dişlerinize ne kadar iyi baksanız da bembeyaz dişlere sahip olamazsınız. İletişim kurmak istediğiniz kişide kötü bir etki bırakan sararmış dişler, aslında sağlıksız dişlere sahip olduğunuzu göstermemektedir. Beyaz ya da sarı renk arasında bulunan dişlerinizi, daha iyi bir hale getirmek için sizlerde rahatlıkla diş beyazlatıcı ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Ev ortamında veya klinik ortamda beyazlatılabilen dişler, pek çok farklı neden dolayısıyla sarı renge bürünebilmektedir. Bu sararmalar genel olarak dış kaynaklı ve iç kaynaklı lekeler olmak üzere 2 başlık altında incelenmektedir. Dış lekeler, kahve tüketmek, sigara içmek, tütün çiğnemek, şarap tüketimi ve baharatlar sonucunda oluşabilmektedir. Bu lekeler diş minesine yapışmakta, zamanla ise plak oluşumuna sebep olmaktadır.

Dişinizin iç kısmında meydana gelen içsel lekelenmeleri ise ortadan kaldırmak oldukça zordur. Antibiyotik veya kansızlık gibi etkenler nedeniyle kullanmış olduğunuz ilaçlar sarı dişlere sahip olmanıza neden olabiliyor. Bunun yanı sıra genetik, yaşlanma veya hastalık sonucunda da dişler sararmaktadır. Ev ortamında kullanabileceğiniz diş beyazlatıcı ürünler, daha beyaz dişlere sahip olmanıza yardımcı olmaktadır.

Marka ve Ürünler

Diş beyazlatmak istiyorsanız, bu amaçla kullanabileceğiniz birkaç farklı ürün ve marka bulunmaktadır. Bu ürünler, diş macunu, diş beyazlatma tozu, diş parlatma tozu, diş parlatma jeli ve diş beyazlatma kalemi olarak karşınıza çıkabilmektedir. Dişlerinizde meydana gelen sararmanın düzeyine ve isteğinize bağlı olarak kullanabileceğiniz bu ürünler, sizlere daha beyaz gülüşler sağlıyor.

Diş beyazlatmak istiyorsanız, seçtiğiniz ürünlerin marka ve kalitesine de dikkat etmenizde fayda var. Özellikle devlet tarafından onaylanan ürünleri almalı ve bu ürünleri kullanım talimatlarına uygun olarak kullanmalısınız. Sizlere sunulan başlıca beyazlatıcı ürün markaları ise şu şekilde karşınıza çıkmaktadır.

  • Corega beyazlatma ürünleri
  • Crest beyazlatma ürünleri
  • FE beyazlatma ürünleri
  • Signal beyazlatma ürünleri
  • Darcey beyazlatma ürünleri
  • White Glo beyazlatma ürünleri
  • Plus White beyazlatma ürünleri