Dermaroller Nedir?

Özellikle Uzakdoğu ülkelerinde çok uzun bir geçmişe sahip olan iğne tedavisi yöntemiyle hem insanların cilt problemlerinin onarılması, hem insanların yaşam kalitesini ve vücut rahatlığını arttırması hedeflenmekte ve gerçekleştirilmekteydi.

Dermaroller kelimesi, en kısa anlatımla “cilt iğneleme” şeklinde tanımlanabilir. İnsanların yaşamakta oldukları birçok cilt problemi ve hastalığında olumlu sonuçlar vermektedir. Üzerinde yer alan çok sık ve çok fazla sayıda mikro iğneler olan bir rulo olarak tanımladığımızda gözünüzün önüne görüntüsü gelecektir. Bir çeşit boyacı rulosunun çok küçük boyutlu örneği gibi görünen bu ürünü akne izlerinin giderilmesi için, ayrıca saç dökülmesi problemleri nedeniyle kullanabilirsiniz.

Dermaroller Nedir?

Dermaroller, günümüzde her ne kadar yaygın olarak kullanılsa da, halen çok fazla bilinmeyen, tanınmayan ve tam olarak anlaşılmayan bir üründür. Çok uzun bir geçmişe sahip olmayan bu ürün, aslî yaptığı olan “iğne tedavisi” uzak doğu ülkelerinde binlerce yıllık bir geçmişe sahiptir ve uzak doğu ülkelerinde halen çok popüler bir uygulama olarak ön plana çıkar.

Bu eşsiz ürün, vücutta meydana gelen sarkma, elastikiyet bozukluk göstermeye meyilli bölgelere sürülerek yedirilmeye çalışılan ürünlerin derinin altındaki gözeneklere işlemesine yardımcı olur. Ayrıca bu ürünü kullanırken bir uzmanın yardımını almanızda fayda bulunmaktadır. Çünkü üzerinde bulunan iğnelerin boyutları evde kullanılması için pek de uygun değildir.

Ürün içerisinde yer alan iğne, cilt üst derisine zarar vermeden delik açmakta ve hafif dereceli travma yaratır. Yaralandığını hisseden cilt hızlıca kolejan üretir. Böylelikle yaralanma olmaksızın, cilt yaralanma olmuşçasına kendini onarmaya başlar. Dermaroller girdiği testlerden başarılı bir şekilde geçmiştir. 2000’li yıllarda yapılan bu buluşu kullananların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Bu ürünü kullananların cilt yapısı, yaşı gibi etmenler sebebiyle etki süresi de çeşitlilik göstermektedir. Amatör olarak uygulanması ile %50 civarı iyileşme sağlanabilirken, uzmanlar tarafından düzenli ve kontrollü olarak gerçekleştirilen uygulamalar neticesinde 6-8 ay gibi süreler içerisinde, iyileşme hormonu olarak bilinen kollajen üretiminde %200 artış sağlanabilmektedir.

Kullanılmakta olan birçok cilt bakım ürünlerinin amacı cilt altı yapıya etki ederek yenilemek olmasına rağmen, bunların çoğu gerek yapıları gerek uygulamalardaki yanlışlık ve eksikliklerden dolayı altına inemez ya da inmeden etkisini kaybeder. Bu ürün yardımı ile bu ürünleri deri altına kolaylıkla işletebilmekteyiz.