Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Erkeklerde saç problemi muhtemelen tarihin her aşamasında büyük bir problem olmuştur. Saç diplerindeki derinin ölmeye başlaması, saçların zayıflaması ve sonuç olarak da dökülmesi nedeniyle erkeklerde görülen kellik durumları ya da saçın seyrelmesi nedeniyle görüntüde ciddi bozukluklar yaşanmakta, bu durum da birçok erkeğin psikolojisi bozulmaktadır.

Saç diplerindeki derinin canlandırılması, saçların gürleşmesi ve zayıf tüylerin güçlendirilmesi için bazı bitkisel ve kimyasal ilaçlar, kremler ve losyonlar mevcuttur, ancak bu losyonların deri tabakasına düzgün bir şekilde yedirilmesi, uygulanması hassas bir konudur. Gerekli şekilde uygulanmadığı takdirde, ürünlerden istenilen ve beklenilen verim alınamaz.

Saç İçin Dermaroller bu aşamada devreye girerek işimizi kolaylaştırmakta, hatta düzgün bir şekilde uygulandığında verimi arttırmaktadır. Zaten anlaşıldığı üzere saçın yeterince beslenememesi sebebiyle saç dökümü ve zayıflaması neticesinde kellik durumu ortaya çıkar. Bu ürün daha gür, daha sağlıklı ve canlı saçların ortaya çıkması için saç diplerinin gerekli şekilde beslenmesine yardımcı olur.

Ürün Özellikleri Nelerdir?

Dermaroller yeterince kan gitmeyen saç diplerine ulaşarak, kan dolaşımını hızlandırır ve saç tellerinin yeterince beslenmesini sağlar.

Normal bir saç kremi, losyonu veya serumunu el yordamıyla saç dibi deri altına geçirmek işleminde %3 gibi cüzi bir miktar başarılı olurken, Saç İçin Dermaroller ile bu oranın %95 seviyelerine çıktığı görülmektedir. Bu ürün ile uygulanan destek ürünlerinin veriminin artmasının sebebi, saç diplerinde ufak kanalcıklar açarak buraya besleyici ürünlerin işlemesini sağlamaktır. Saç diplerinde yer alan ufak gözeneklerden geçemeyen besleyici ürünler vasıtasıyla açılan ufak deliklerden başarılı bir şekilde geçmektedir.

Dermaroller seçiminde ve uygulanmasında yapılan en büyük yanlışlıklar, ne kadar fazla iğne kullanılırsa o kadar acının azalacağı görüşü nedeniyle fazla iğne kullanımı, saç derisinin yanmasına ve saç köklerinin zarar görmesine neden olmaktadır.

Bu ürün her ne kadar evde de kullanılabilecek bir ürün gibi görünse de, ürünün uzmanlar tarafından kullanılması büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde yarar sağlamak istediğiniz ürün size zarar olarak geri dönebilmektedir. Ayrıca bir başka dikkat edilmesi gereken husus da, iğne uzunluğudur. Deri kalınlığı, saç kökü derinliği gibi hususlar dikkate alınarak iğne derinliğinin dikkatli seçilmesi gerekmektedir.